Od září 2014 spolupracujeme s Institutem Terezínské iniciativy na projektu Zapomenutá místa nacistické nucené práce v České republice.  Dalšími partnery byly s partnery Antikomplex a KZ-Gedenkstädte Flossenbürg.

Výstupem tohoto projektu je výstava mapující vybraná zapomenutá místa spojená s fenoménem nucené práce na území České republiky. Výstava chce představit nejen místa nucené práce, ale i samotné nuceně nasazené, kteří zde byli nuceni pracovat. Toto nacistické bezpráví postihlo na našem území nejen obyvatele českých zemí, ale i tisíce zahraničních dělníků (Poláků, Belgičanů, Holanďanů, Italů, Francouzů a dalších), zahraniční vězně poboček koncentračních táborů Flossenbürg a Gross-Rosen a válečné zajatce z východní i západní fronty, kteří byli deportováni především do oblastí zabraného pohraničí.

Obsahem spolupráce byly odborné rešerše obrazového historického materiálu, dobových dokumentů především osobního charakteru a výběr a zpracování životních příběhů otrocky a nuceně nasazených.

Prohlédněte si výstavu online - http://www.ztracena-pamet.cz/cs/

Napsali o výstavě: http://www.pragerzeitung.cz/index.php/home/gesellschaft/20740-fuer-die-deutschen-waren-wir-nummern